
... w stylu industrialnym
Każdy kto chce pokusić się o designerskie wnętrze z pewnością zasięgnie inspiracji z tego nurtu. Styl industrialny stawia na przede wszystkim na przestrzenność, surowość oraz stonowaną kolorystykę. Nie bez powodu mówi się, iż meble uzupełniające takie pomieszczenia mają duszę. Przeważnie do ich utworzenia wykorzystuje się metalowe konstrukcje oraz materiały pochodzące z recyklingu, palety, solidne kawałki drewna czy powtórnie przetworzony plastik. Kluczowym elementem tego stylu wnętrzarskiego jest odpowiedni dobór oświetlenia. Ze względu na dużą ilość ciemnych elementów warto zadbać o solidne stalowe lub aluminiowe lampy często posiadające odsłonięte żarówki i prostą konstrukcję. Wszystko w myśl zasady: im prościej tym lepiej.

... w stylu skandynawskim
To jeden z najczęściej używanych nurtów wnętrzarskich. Dedykowany osobom ceniącym sobie prostolinijne, funkcjonalne i przytulne rozwiązania. Duńczycy, Szwedzi i Norwegowie stawiają na proste odcienie takie jak biele, beże i szarości. Chętnie uzupełniają wnętrza o ciepłe tekstylia takie jak grube plecione koce, dywany i poduszki o geometrycznych wzorach. Styl skandynawski odznacza się harmonią i świeżością a przestronność i jasność pomieszczeń zyskuję się dzięki rezygnacji z zasłon i firan.

... w stylu nowoczesnym
Minimalizm, prosta forma, wysoka funkcjonalność – to zdecydowanie przodujące cechy tego stylu. Projektowane meble wyznacza prosta linia oraz geometryczne kształty. Stonowaną kolorystykę wnętrza można zestawić z elementami różnych materiałów, struktur czy barw. Należy jednak pamiętać, że całość, która mogłaby wydawać się zachowawcza i nudna, powinna przykuć uwagę swoją przestronnością oraz przytulną elegancją.

... w stylu klasycznym
To tradycyjny styl rozwijający się w Europie od starożytności. Często określa się nim wnętrza o stylistyce angielskiej. Jego bogactwo nawiązuje do wystroju dawnych pałaców czy dworków. Jest odpowiednim rozwiązaniem dla osób ceniących sobie symetrię, równowagę i proste rozwiązania. Umeblowanie stanowią przede wszystkim eleganckie sofy i fotele, meble o miękkich liniach wsparte na nóżkach. Bardzo często w aranżacji wykorzystuje się antyki, które dodają temu prostemu wnętrzu niebywałego charakteru i przytulności. Klasyczny wystrój ‘lubi się’ ze stonowaną kolorystyką, ciemnym drewnem, złotymi wykończeniami, dużymi pomieszczeniami oraz eleganckimi lampami.

... w stylu glamour
Słusznie kojarzony z gwiazdami Hollywood lat 30. Wnętrza uzupełniają masywne, pikowane meble tapicerowane. Charakterystyczne miękkie, połyskujące materiały przyozdobione kryształami. Naścienne obrazy zazwyczaj zastępują duże lustra, a tradycyjne lampy – błyszczące żyrandole. Urządzając wnętrze w tym stylu należy skupić się na dodatkach takich jak atlasowe poszewki, narzuty, srebrne lub złote naczynia, patery czy wazony.